Program wspierania placówek medycznych powstał w odpowiedzi na, często bardzo niskie budżety państwowych placówek zajmujących się opieką psychiatryczną. Program ma na celu – w miarę naszych możliwości finansowych – podnosić standardy korzystania z opieki szpitali oraz przychodni psychiatrycznych.

Status Programu: Aktywny
Priorytet: Główny

Zależy nam na podnoszeniu standardu opieki psychiatrycznej oferowanej w ramach Państwowej opieki zdrowotnej. Istnieją trzy główne cele niniejszego programu:

  1. Zapewnienie personelowi medycznemu, środków wymaganych do skutecznego wykonywania swojego zawodu.
  2. Zapewnienie pacjentom oddziałów psychiatrycznych, środków niezbędnych do komfortowego przebywania na oddziale, wspomagając przez to proces powrotu do zdrowia
  3. Realizacja remontów budynków przeznaczonych na placówki opieki psychiatrycznej, w celu podniesienia komfortu pracy oraz przyśpieszenia rekonwalescencji pacjentów.

Zakładamy, że zasadności celów niniejszego programu nie trzeba tłumaczyć. W leczeniu ciężkich epizodów depresyjnych oraz lękowych, bardzo istotne jest zapewnienie pacjentom komfortu, aby mogli się skupić na leczeniu swojej choroby. Kiedy wnętrze szpitala przypomina XIX-wieczne więzienie, ciężko myśleć o naprawie swojej psychiki. Z tego powodu będziemy czynić starania aby zmienić panująca rzeczywistość na lepsze.

Podziel się

Komentowanie wyłączone