Fundacja Wspierania Ochrony Zdrowia Psychicznego – Zdepresjonowani.pl powstała w odpowiedzi na zatrważająco niski stan świadomości społecznej, w temacie najczęściej występujących chorób i zaburzeń psychicznych, oraz niską dostępność jak i jakość opieki psychiatrycznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jeszcze przez powołaniem fundacji jako oficjalnej organizacji non-profit, rozpoczęliśmy prowadzenie działalności edukacyjnej, poprzez stronę internetową Zdepresjonowani.pl. Wysokie społeczne zainteresowanie projektem oraz ogólnie entuzjastyczny odbiór naszej inicjatywy, zmotywował nas do pójścia o krok dalej.

Jako oficjalnie działająca fundacja, zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym, zyskaliśmy narzędzia prawne pozwalające nam reprezentować interesy osób cierpiących na choroby oraz zaburzenia psychiczne. Naszym głównym celem jest podnoszenie jakości opieki psychiatrycznej na terenie RP, poprzez inwestowanie prywatnych środków finansowych w publiczne ośrodki opieki psychologicznej i psychiatrycznej tym samym zwiększając ich dostępność dla obywateli naszego kraju, jak również podnoszenie społecznej świadomości na temat chorób i zaburzeń psychicznych, oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób chorych. Więcej na temat naszych celów oraz metod realizacji znajdziesz w sekcji „Nasze Programy” oraz w „Statucie Fundacji”.

Jako organizacja pozarządowa działająca w sektorze opieki zdrowotnej, deklarujemy swoją neutralność polityczną. Z tego powodu prosimy wszystkie organizacje polityczne oraz osoby z nimi związane o nie wiązanie naszej fundacji ze swoją ideologią, czy też poglądami. Naszym celem jest walka o dobro publiczne niezależnie od poglądów osób wymagających pomocy.

Dane fundacji:
Fundacja Wspierania Ochrony Zdrowia Psychicznego – Zdepresjonowani.pl
z siedzibą w Zielony Zakątek 15 32-010 Kocmyrzów
KRS: 0000867776 NIP: 6821790199 REGON: 387453664

Podziel się

Komentowanie wyłączone