Zastanawialiście się kiedyś jak chorobę lub zaburzenie psychiczne odczuwa osoba chora? Co dzieje się w jej głowie? Jakie są jej odczucia związane z reakcjami innych ludzi na wieść o chorobie? Teraz macie okazje się tego dowiedzieć dzięki nowemu kanałowi na Youtube – „Uważaj na Głowę”.

„Uważaj na głowę” to tytuł wystawy, która od 2016 roku dostępna jest w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie. Jej celem jest ułatwienie zrozumienia sytuacji, w jakiej znajdują się osoby doświadczające kryzysu psychicznego i ich samych. Osnową narracji wystawy są cytaty z trzydziestu wywiadów-opowieści osób, które doświadczyły takich kryzysów. Składają się one na uniwersalny obraz ich sytuacji i przeżyć, jakie były ich udziałem: objawów choroby czy zaburzenia, leczenia i pobytu w szpitalu, sytuacji po jego opuszczeniu, a wreszcie zdrowienia.

W związku z pandemią oraz wiążącymi się z tym obostrzeniami, autorzy wystawy postanowili wejść w świat cyfrowy i rozpocząć udostępnianie swoich materiałów w formie podcastów poprzez serwis Youtube. Dzięki czemu wygodnie w zaciszu własnego domu każdy z Was będzie miał okazję chociaż w niewielkim stopniu zrozumieć jak wygląda choroba psychiczna oraz droga ku zdrowiu.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pierwszymi podcastami Pod tym linkiem:
https://www.youtube.com/channel/UC9VY48U7rAxWoGIEZoJ_KIQ

A oto próbka tego co znajdziecie na kanale:

 

Działalność stowarzyszenia „Uważaj na głowę” można również obserwować w serwisie Facebook. Link do fanpage stowarzyszenia znajdziecie tutaj.

[the_ad_group id=”149″]
Podziel się

Komentowanie wyłączone