Tym razem zamiast wiadomości ze świata psychiatrii mamy dla was ogłoszenie związane z działalnością naszego serwisu. Zdecydowaliśmy się postawić kolejny krok w rozwoju naszego projektu i aby nam się to udało potrzebne jest Wasze wsparcie.

Kiedy zakładaliśmy Zdepresjonowani.pl, nie przypuszczaliśmy, że będzie on tak szybko zyskiwał na popularności w sieci. Owszem zdawaliśmy sobie sprawę, że temat depresji i zaburzeń lękowych jest w polskim internecie tematem tabu, a większość wyników zwracanych przez Google stanowi oferty handlowe lub nie zawsze bezpieczne porady pseudomedyczne. Z tego też powodu z dużym zaangażowaniem rozpoczęliśmy proces edukacji w dziedzinie profilaktyki i walki z zaburzeniami psychicznymi.

Jak się okazało szybko doceniliście naszą pracę przez co liczba odwiedzających Zdepresjonowanych zaczęła systematycznie rosnąć. Obecnie docieramy do kilkuset osób dziennie często przebijając granice tysiąca odwiedzin w ciągu doby. Jest to dla nas znak, że warto spróbować pójść o krok dalej i sprawić aby nasz projekt stał się czymś bardziej oficjalnym. Z tego powodu postanowiliśmy powołać fundację, która zajmie się naszą dotychczasową działalnością, ale i rozpocznie aktywne staranie w celu poprawy ochrony zdrowia psychicznego w naszym kraju.

Zdajemy sobie sprawę, że na początku nie będziemy w stanie zdziałać cudów. Jednak wychodzimy z założenia, że lepiej jest robić cokolwiek dobrego niż tylko siedzieć i narzekać. Dzięki powołaniu fundacji, będzie nam znacznie łatwiej nawiązywać współpracę z placówkami medycznymi oraz edukacyjnymi w celu dostarczania Wam jeszcze większej ilości aktualnych i merytorycznych informacji. Zyskamy również możliwość zatrudniania wolontariuszy do współpracy z serwisem oraz korzystania ze wszystkich udogodnień dla organizacji non-profit jakie oferują media społecznościowe.

Lista rzeczy do zrobienia w celu poprawy jakości opieki psychiatrycznej oraz świadomości społeczeństwa w zakresie zaburzeń psychicznych jest ogromna. Planujemy jednak działać w miarę naszych możliwości. Przede wszystkim rozwijać kanały edukacyjne, a jeśli będziemy mieć środki to i wyjść z naszą działalnością na ulicę. Wszystko po to, aby pomagać, obalać mity i wspierać wszystkich tych, którzy stracili nadzieję na otrzymanie pomocy.

Będziemy Ci bardzo wdzięczni jeśli zechcesz wesprzeć naszą zbiórkę startową która właśnie wystartowała pod adresem:

https://pomagamy.im/zdepresjonowani

Celem zbiórki jest wsparcie procesu powołania fundacji. Opłacenie prawników i notariuszy niezbędnych do sprawnej rejestracji, a także kosztów sądowych i rejestracyjnych. Jeśli pojawi się nadwyżka, trafi ona do funduszu założycielskiego naszej fundacji.

Wspólnie jesteśmy w stanie zrobić coś dobrego. Dołącz do nas!

Podziel się

Komentowanie wyłączone