Wczoraj popołudniu otrzymaliśmy informację, że kurczą się zasoby żywności zgromadzone w jednym z Krakowskich centrów dla uchodźców. Nasza Fundacja postanowiła odpowiedzieć na apel i z funduszu interwencyjnego dokonaliśmy zakupu żywności dla centrum przy ulicy Ptaszyckiego 4.

W centrum obecnie przebywa 220 osób z Ukrainy, którzy do czasu uruchomienia przez rząd RP stałej pomocy, bazują na darach przeznaczonych przez osoby prywatne. Pojawiają się problemy z zakresu wyżywienia stałego, polegające dla przykładu na tym, że centrum posiada duże zapasy makaronu, ale brakuje produktów pozwalających na przyrządzenie z tego makaronu pełnego dania.

Postanowiliśmy do czasu zaproponowanie przez rząd rozwiązania systemowego wspomóc centrum w procesie zaopatrywania w produkty pozwalające na skuteczne wykorzystywanie zapasów zgromadzonej żywności jak i interwencyjne uzupełnienia w przypadku ich uszczuplenia.

Bardzo prosimy o wsparcie naszego funduszu poprzez dokonywanie wpłat poprzez zakładkę Przekaż Darowiznę oraz na nasze konto bankowe.

Odbiorca: Fundacja – Zdepresjonowani.pl
Adres: Zielony Zakątek 15 32-010 Kocmyrzów
nr. Konta Bankowego: 90 1140 2004 0000 3102 8062 9588
Tytułem: Darowizna na cele statutowe Fundacji – UKRAINA.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że istnienie funduszu nie wpływa negatywnie na nasze standardowe działania dotyczące wspierania opieki psychiatrycznej. Powstał on w wyniku wyższej konieczności.

Podziel się

Komentowanie wyłączone