Z wielką radością chcielibyśmy poinformować was wszystkich o rozpoczęciu rekrutacji podmiotów wspierających do naszego nowego programu, który pilotażowo, już wkrótce będziemy uruchamiać na terenie Krakowa.

Chodzi o program refundacji leków przeciwdepresyjnych dla pacjentów których nie stać na ich wykup. Będzie to – z tego co nam wiadomo – pierwszy w Polsce system stałego wsparcia pacjentów w kryzysie psychicznym.

Zasada działania nowego programu jest bardzo prosta. Współpracujący z naszą Fundacją lekarze, jak również ośrodki ochrony zdrowia i szpitale, będą miały możliwość zaoferować wsparcie naszej Fundacji w zakupie leków niezbędnych do leczenia. Pacjent taki po krótkiej weryfikacji pod kątem faktycznego stanu majątkowego, zostanie zarejestrowany w naszym wewnętrznym systemie informatycznym do którego dostęp mają również apteki współpracujące z fundacją. Od tej pory pacjent przychodząc do współpracującej z nami apteki nie zapłaci za swoje leki nawet złotówki.

Oczywiście, aby chronić naszą Fundację przed nadużyciami, każdy pacjent posiadać będzie indywidualną listę leków refundowanych, która zależeć będzie od decyzji lekarza prowadzącego leczenie.

Niestety ze względu na nasze ograniczone środki finansowe, liczba miejsc w naszym programie jest na ten moment ograniczona, jednak dynamicznie pracujemy nad pozyskiwaniem dodatkowych funduszy.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkie Krakowskie apteki do zgłaszania swojej chęci udziału w programie, ponieważ zależy nam na tym aby pomoc była powszechnie dostępna. Zapraszamy do kontaktu poprzez nasz mail kontaktowy kontakt@zdepresjonowani.pl

Firmy chcące wesprzeć nasz program finansowo również zapraszamy do kontaktu poprzez powyższy adres e-mail lub do bezpośrednich wpłat poprzez formularz wsparcia Fundacji dostępny na naszej stronie.

Pokładamy ogromną nadzieję w pomyślny rozwój naszego programu oraz to, że okres pilotażowy przyniesie zadowalające efekty.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie naszej Fundacji wszystkim tym którzy napędzają nasz rozwój. Jesteście super!

Podziel się

Komentowanie wyłączone